Zapraszamy na zapoznanie się z opinia naszych smarów portalu nabiegówkach.pl
Link do artykułu znajduje się TUTAJ

Opinia Polskiego Związku Narciarskiego odno firmy IKA SPORT.
Opinia na temat środków do smarowania łodzi wioślarskich firmy IKA SPORT.

Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio wszystkie trzy osady kobiece prowadzone przez Marcina Witkowskiego i moją osobę stosowały środki smarujące firmy IKA SPORT. Dwie osady zdobyły odpowiednio złoty medal(W2x) i brązowy medal(W4x), a trzecia osada była X. Jako trenerzy pozytywnie oceniamy środki oferowana przez Państwa firmę. Z trzech rodzajów dostarczonych preparatów używaliśmy głównie jeden z nich o najbardziej stałej konsystencji. Nie stosowaliśmy środków polerujących innych firm, które oferują producenci łodzi na regatach. Wybraliśmy Państwa preparaty. Po bardzo udanych IO w Rio można jednoznacznie stwierdzić, że ściganie się na najwyższym poziomie na świecie wymaga stosowania preparatów oferowanych m.in przez firmę IKA SPORT. W naszej opinii oferowane przez Was smary były pomocne w osiąganiu wyników sportowych w sezonie 2016, zapewniały szybkie odprowadzanie wody z powierzchni łodzi wioślarskiej. Dzięki smarom do łodzi nie przyczepiają się osady oraz lepiej można sobie radzić pływając w słonej wodzie i smarując całą powierzchnię łodzi w celu ochrony przed słoną wodą.

Dziękujemy za współpracę!

Trener PZTW Michał Kozłowski

Opinia Trenera Kadry Narodowej Kanadyjek – Pana Mariusza Szałkowskiego

W startach Kadry Narodowej kanadyjkarek w sezonie 2016 wykorzystywaliśmy do przygotowania łodzi smary firmy IKA. Nasza czołowa zawodniczka Dorota Borowska w tym sezonie zdobyła złoty medal na III Pucharze Świata w Montemor, brązowy medal Mistrzostw Europy, 5 miejsce na Mistrzostwach Świata w Mińsku i zawsze łódka przygotowana była przy wykorzystaniu smarów firmy IKA. Osobiście przygotowuję łodzie do startu swoich zawodniczek i bardzo wysoko oceniam smary IKA które zdecydowanie poprawiają ślizg łodzi po wodzie. Łatwa aplikacja i niespotykana gładkość powierzchni ewidentnie pozwala stwierdzić iż jest to najlepszy środek jaki kiedykolwiek stosowałem. W sezonie 2017 chciałbym również stosować smary IKA.

Dziękuję bardzo za pomoc w osiągnięciu dobrych wyników w 2016 r

Mariusz Szałkowski

Opinia Pana Tomasza Stefańskiego – Klub Sportowy „Baza Mrągowo”

Witam.

W kilku słowach zrecenzuję temat. Myślę, że coś w tym jest i zdecydowanie „nie przeszkadza” a pokusiłbym się o stwierdzenie, że pomaga.

W sezonie 2016 nawiązaliśmy współpracę z firmą IKA Sport.

Mieliśmy przyjemność testować produkty, które mogą być używane nie tylko zimą ale i w sportach letnich- żeglarstwo i windsurfing olimpijski.

Produkty testowaliśmy wśród zawodników Klubu Sportowego „Baza Mrągowo” w klasach RSX- deska olimpijska oraz w dwuosobowej młodzieżowej klasie międzynarodowej L’Equipe.

Oczywiście wcześniej próbowaliśmy stosować różnego rodzaju preparaty, które z mniejszym lub większym skutkiem miały wpływać na zmniejszenie tarcia o wodę jednocześnie zwiększając prędkość i szybsze wprowadzenie deski czy łódki w „ślizg”.

Sezon zakończyliśmy we wrześniu zdobywając kilka medali imprez głównych:

Klasa windsurfingowa RSX:

Złoty medal- Młodzieżowe Mistrzostwa Polski- Kobiet

Złoty Medal- Akademickie Mistrzostwa Polski- Kobiet

Brązowy medal- Młodzieżowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski- Kobiet

Srebrny medal- Mistrzostwa Świata- klasa Techno Plus- Kobiet

Brązowy medal- Mistrzostwa Polski Juniorów- Kobiet

Klasa L’Equipe:

Złoty medal- Mistrzostwa Europy

Srebrny medal- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Brązowy medal- Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Myślę, że produkty firmy IKA Sport w znacznym stopniu przyczyniły się do sukcesów Naszych Zawodników i jesteśmy bardzo zadowoleni, że mieliśmy możliwość testowania produktów IKA Sport.

Klub Sportowy „Baza Mrągowo”

Opinia Pana Roberta Włodarczyka

Witam serdecznie

Nasłuchałem się wiele opinii zawodników i trenerów że smarowanie, pastowanie szlifowanie papierem wodnym kajaka nic daje. Jednakże obserwując zawodników najwyższego formatu zwłaszcza ich profesjonalne podejście do najdrobniejszych detali łącznie z polerowaniem dna łodzi, stwierdziłem że warto spróbować. . Przetestowałem wiele smarów, past wosków i różnych specyfików w celu podwyższenia prędkości łodzi. Jednak najbardziej przypadł do gustu mi oraz zawodnikom smar firmy IKA. Chłopcy kilkukrotnie sprawdzali skuteczność na treningach i jednoznacznie stwierdzili, że kajak szybciej płynie. W efekcie końcowym podczas Mistrzostw Europy w Plovdiv w konkurencji k-2 200m zdobyli brązowy medal.

Robert Włodarczyk